zondag 31 augustus 2008

Engelse les

Vrijdag was ik getuige van een bijzonder flitsende, interactieve, leerzame Engelse les op onze school. Onder aanvoering van Martijn was een groep van acht kinderen in alle mogelijke leeftijden bezig het Engels onder de knie te krijgen. 'Blackboard!' 'Whiteboard!' 'Point to the whiteboard.' 'Sit down.' 'Stand up.' En de kinderen volgden alles op alsof het niets was.

Karin zat onderuit gezakt te genieten alsof ze thuis op de bank een lekker filmpje zat te kijken. En ikzelf, die nietsvermoedend om de hoek kwam kijken in het lokaal, keek ademloos toe. Daarna trok ik stilletjes de deur weer dicht. Hier werd geleerd!

Ingrid

Kinderaffirmaties

Hallo allemaal,

Ik kwam net deze website tegen waar elke maand een andere affirmatie op wordt geplaatst, speciaal van, voor en door kinderen.

Leuk om eens een kijkje te nemen:

http://www.kinderaffirmatie.nl/

Ingrid

dinsdag 13 mei 2008

Eerste blog

Dit is de eerste officiële blog/nieuwsbrief van Iederwijs de Leeuwerick. Afgelopen week, toen we met een paar mensen op school aan het werk waren voor het naderende inspectiebezoek, is het idee geboren om een nieuwsbrief te beginnen. Nu de website in de lucht is, is een blog de perfecte plaats voor het bijhouden van nieuws.

De blog is van ons allemaal, dus is het natuurlijk ook mogelijk dat kinderen, ouders en Iederwijzers erin kunnen schrijven, terwijl er ook foto’s en andere afbeeldingen geplaatst kunnen worden.

Groetjes en veel leesplezier,
De Iederwijzers!!!

NB: De belangrijke data die in de oorspronkelijke versie van de nieuwsbrief werden vermeld, zijn verwijderd. Alle data staan in de agenda, die op de website van Iederwijs de Leeuwerick kan worden geraadpleegd.

Locatievisualisatie
Afgelopen vrijdag hebben Rian, Petra, Karin en Ingrid een locatievisualisatie gedaan. Er zijn super veel leuke en mooie ideeën en gedachten uit naar voren gekomen. Al deze ideeën en gedachten hebben ze weergegeven op een groot vel papier dat is opgehangen op de gang boven, zodat iedereen een kijkje kan nemen. Eventueel andere ideeën en gedachten kunnen hieraan toegevoegd worden.

Iederwijsje
Hét Iederwijs werkwoord op weg naar de dikke Van Dale:

De evolutie van de mens volgens Flynn:
1. Vis 2. Dino 3. Krokodil 4. Aap 5. Gorilla 6. Mensaap 7. Echte mens 8. Dikke mensen (nu). Ook veranderen marsmannetjes de mensen ooit in appels, aardbeien en bananen.

Wordt vervolgd...